افشای راز دستبرد های میلیاردی به منازل

به گزارش وبلاگ پیوست، کارآگاهان پلیس در دو پرونده جداگانه پیروز شدند افرادی را که به خانه شهروندان دستبرد میلیاردی زده بودند، شناسایی و دستگیر نمایند.

افشای راز دستبرد های میلیاردی به منازل

به گزارش شرق، در اولین پرونده سه نفر از اعضای باند پنج نفره دزدان به عنف منزلی دستگیر شدند. زنی روز بیست و هفتم آبان ماه به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران مراجعه و اظهار کرد: زنگ ساختمان به صدا درآمد و از چشمی دو خانم را مشاهده کردم که گفتند همسایه طبقه بالا هستند و من نیز در را روی آن ها باز کردم. به محض باز شدن در، دو مرد که گویا در کنار دیوار مخفی شده و چهره شان را پوشانده بودند، من را هل دادند و وارد منزل شدند.

شاکی ادامه داد: هر دو مرد تهدیدم کردند که اگر محل مخفی کردن طلا ها را نگویم مرا می کشند. به ناچار محل طلا ها را گفتم و آنان نیز همه طلا ها و 30 هزار دلار را که در مجموع حدود 27 میلیارد و 500 میلیون ریال ارزش داشت، سرقت کردند و از محل گریختند.

در تحقیقات میدانی تعیین شد دزدان سه مرد و دو زن بودند که با یک دستگاه خودروی سواری تیبای سفید رنگ در محل سرقت حاضر شدند و از وجود اموال باارزش در منزل اطلاع داشتند.

در ادامه تحقیقات پلیسی هویت اولین مظنون پرونده به نام سمیرا که یکی از اقوام شاکی بود، شناسایی و همچنین تعیین شد همسر سمیرا به نام کامران خودروی تیبای سفید رنگ دارد. در ادامه تحقیقات پلیسی تعیین شد، زنی به نام ناهید با سمیرا در ارتباط است.

در نهایت مخفیگاه متهمان در حومه تهران شناسایی شد و هر سه نفر دستگیر و از این محل دو میلیارد ریال وجه نقد به همراه یک دستگاه خودروی سواری صفر که متهمان با وجوه سرقتی خریداری نموده بودند، کشف شد.

سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران عظیم با بیان اینکه ارزش ریالی اموال کشف شده توسط کارشناسان 10 میلیارد ریال برآورده شده است، گفت: تحقیقات تکمیلی درباره پرونده کماکان ادامه دارد. در همین حال با دستگیری دو دزد منزل راز دو فقره سرقت به ارزش چهار میلیارد ریال فاش شد.

یکی از مال باختگان با حضور در پلیس آگاهی بیان نمود: ساعت 9 صبح سیزدهم فروردین ماه از منزلم خارج و ساعت هشت شب که مراجعه کردم متوجه به هم ریختگی خانه و سرقت اموال از قبیل طلا و ارز خارجی به ارزش تقریبی سه میلیارد و 500 میلیون ریال شدم و تقاضای رسیدگی دارم.

کارآگاهان با پایش صحنه سرقت پیروز شدند هویت دزد به نام نادر را کشف نمایند و با شناسایی مخفیگاه او، در یک عملیات ضربتی متهم را دستگیر کردند. نادر پس از دستگیری به جرمش اعتراف و اظهار کرد: با همدستی یکی از دوستانم به نام عزیز منزل شاکی را سرقت کردیم و اموال سرقتی را فروختیم.

سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه متهم دوم پرونده نیز در عملیات دیگری دستگیر شد، گفت: مال باخته دوم نیز شناسایی و هر دو متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

منبع: فرارو

به "افشای راز دستبرد های میلیاردی به منازل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای راز دستبرد های میلیاردی به منازل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید