توئیتر به یک رسوایی دیگر اعتراف کرد

به گزارش وبلاگ پیوست، بر اساس اطلاعات جدید منتشر شده از توئیتر، پیام های شخصی یکی از مقامات دولتی آمریکا در حمله سایبری به این پلتفرم دزدیده شد.

توئیتر به یک رسوایی دیگر اعتراف کرد

به گزارش وبلاگ پیوست به نقل از وبلاگ پیوست، شرکت توئیتر انتها به عواقب خطرناک حمله سایبری چند روز پیش اعتراف کرد. طی اعترافات جدید شرکت توئیتر تعیین شد که هکر هایی که حساب کاربری اشخاص مهم در آمریکا را تحت نظر قرار داده بودند، طی حملات خود پیروز شدند به پیام های خصوصی آن ها دست پیدا کنند و داده های زیادی را به دست بیاورند.

شرکت توئیتر طی بیانیه خود اظهار کرد: ما باور داریم که هکر ها توانسته اند به اطلاعات کامل 36 نفر از 130 نفر کاربر مورد حمله قرار گرفته دسترسی پیدا کنند. یکی از این افراد نیز از فعالان دولتی و نامزد های ریاست جمهوری به حساب می آید. ان شرکت سپس طی بروزرسانی دیگری گفت: در حال حاضر ما اطلاعات بیشتری نداریم تا بدانیم نامزد های ریاست جمهوری دیگر نیز اطلاعات خود را از دست داده اند و یا تنها پیام های شخصی آن یک فرد دزدیده شده است.

شرکت توئیتر نام این فعال سیاسی را به زبان نیاورد و تعییناتی از آن در دسترس قرار نگرفته است. این شرکت همچنین اطلاعاتی از موارد احتمالی دیگر به اشتراک نگذاشت نامی را مطرح نکرد. این حملات سایبری تعداد زیادی از کاربران شناخته شده را تحت تأثیر خود قرار داد.

قربانیان حمله سایبری توئیتر بر اساس اطلاعات منتشر شده از جمله حساب های کاربری مورد حمله واقع شده می توان به حساب کاربری بیل گیتس، جف بزوس و ایلان ماسک اشاره کرد. با این حال باید گفت که بیانیه های شرکت مورد نظر گفت پیام های شخصی جو بایدن و باراک اوباما طی این حملات سایبری دزدیده نشده اند.

این شفاف سازی برای شرکت توئیتر بسیار ضروری بود چرا که بسیاری از کاربران معتقد بودند حساب کاربری این دو نفر کاملاً هک شده و تمامی اطلاعات آن ها دزدیده شده است. با این وجود این امر واضح است که حساب کاربری این دو شخص مورد حمله قرار گرفته و بخشی از داده های آن ها نیز استخراج شده است.

اتفاقات اخیر برای توئیتر باعث شد تا بسیاری از قانون گذاران نگاه جدی تری به این پلتفرم داشته باشند و حرکات این شرکت را تحت نظر قرار دهند. شرکت توئیتر پیش تر گفت که این حملات از طریق ایجاد دسترسی به قابلیت کارمندان اجرا شده اند و همچنین هکر ها توانسته اند بسیاری از اطلاعات هشت کاربر را به سرقت ببرند.

منبع: جام جم آنلاین

به "توئیتر به یک رسوایی دیگر اعتراف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توئیتر به یک رسوایی دیگر اعتراف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید