جزئیات طرح جدید بازنشستگی پیش از موعد

به گزارش وبلاگ پیوست، جلال محمودزاده در خصوص جزییات طرح بازنشستگی پیش از موعد که 27 آبان ماه در مجلس اعلام وصول شد، اظهار کرد: این طرح شبیه طرح های گذشته نیست و شرط سنی ندارد. در قوانین گذشته کار کردن چندین ساله یک آقا یا خانم کارمند برای بازنشستگی کافی نبود و باید به حد معین سنی می رسیدند تا بازنشسته شوند ولی این طرح این بند را حذف نموده است.

جزئیات طرح جدید بازنشستگی پیش از موعد

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس که از امضا نمایندگان طرح بازنشستگی پیش از موعد است، در خصوص فواید این طرح گفت: یکی از بندهایی که طرح های گذشته داشت این بود که رئیس هر نهاد یا اداره باید با بازنشستگی هر فرد موافقت می کرد. ما در این طرح این بند را حذف کردیم و همه را به صورت مساوی دیده ایم.

نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان که طرح جدید بازنشستگی پیش از موعد باعث جوان گرایی می گردد، توضیح داد: طبق این طرح آقایان با 25 سال و خانم ها با 20 سال سابقه کار بازنشسته می شوند و حقوق 30 روزه می گیرند. هم اکنون سه تا پنج میلیون نفر جوان فارغ التحصیل جویای کار داریم که می توانند در دستگاه های اجرایی مختلف به کار گرفته شوند. طبق قانون قدیم به ازای هر سه بازنشسته یک نیروی جدید در ادارات استخدام می شد که در طرح جدید این تبصره برداشته شده است.

وی با بیان اینکه قوانین قبلی نیروهای جوانان را هدر می داد، گفت: آموزش عالی ما نیز اشکالاتی دارد چرا که فقط برای صدور مدرک و آموزش نظری فعالیت می نماید. آموزش عملی و آماده سازی برای فضای کار در دانشگاه های ما جایی ندارد. مثلا نمی توانیم بگوییم که فارغ التحصیل یک رشته دانشگاهی یک نیروی متخصص کاری است پس به موازات این طرح ساختار دانشگاه ها و آموزش عالی باید تغییر کند.

محمودزاده تاکید نمود: قوانین قبلی جوانان را ناامید نموده بود و آمار مهاجرت های قانونی و غیر قانونی را به شدت افزایش داده بود. حسن این طرح در صورت تصویب این است که جوانان متخصص که علم روز را به خوبی می دانند به ادارات می فرستند تا به صورت علمی اقدام به ارائه خدمات نمایند. این طرح جدید در برابر بسیاری از قوانین نانوشته ای است که این روزها در کشور ما ایجاد می گردد. مثل اینکه دستگاه های اجرایی به بهانه های مختلف بازنشستگان را به کار می گیرند.

وی همچنین در خصوص شرایط کنونی این طرح در مجلس گفت: این طرح به امضای چندین نماینده رسیده و به زودی برای آنالیز بیشتر به کمیسیون اجتماعی می رود تا در آینده ای نزدیک در صحن علنی مجلس آنالیز و نهایی گردد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "جزئیات طرح جدید بازنشستگی پیش از موعد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح جدید بازنشستگی پیش از موعد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید