جلیقه زردهای فرانسه بی توجه به هشدارها به خیابانها بازگشتند

به گزارش وبلاگ پیوست، رسانه ها از برگزاری تجمعهای مختلف در برخی شهرهای مهم فرانسه از سوی معترضان موسوم به جلیقه زرد در این کشور خبر میدهند.

جلیقه زردهای فرانسه بی توجه به هشدارها به خیابانها بازگشتند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پیوست، رسانه ها از حضور جلیقه زردهای فرانسه در خیابانهای برخی شهرهای مهم این کشور با وجود پابرجاماندن بیشتر محدودیتهای ایام کرونا خبر دادند.

به گزارش منابع مطلع، جلیقه زردهای فرانسه شنبه بعد از ظهر در اطراف میدان رولوشن بزرگترین میدان شهر بزانسون در شرق فرانسه تجمع کردند. خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیز از ائتلاف جلیقه زردهای فرانسه با معترضان بلک اسپرینگ برای ترتیب دادن تظاهراتی با نام بلک اسپرینگ خبر داد.

وبگاه فرانسوی گاردا ولد نیز از تصمیم جلیقه زردهای فرانسه در برگزاری تجمع در چند شهر این کشور در شنبه خبر داد. این در حالی است که دولت فرانسه نسبت به تجمع بیش از10 نفر هشدار داده است.

به نوشته این وبگاه، در پاریس پایتخت فرانسه تجمع کنندگان قصد دارند در میادین مهم شهر تجمع کنند. در شهرهای تولوز، آنگرز، مون پلیه، آلبی و لیون نیز قرار است تجمعهای مشابهی برگزار شود.

این نخستین تجمع در فرانسه از سوی جلیقه زردها بعد از رفع جزیی محدودیتهای کرونا در این کشور از دوشنبه 11 مه به این سو است.

معترضان فرانسوی که به جلیقه زردها معروف هستند از بیش از یک سال پیش هر هفته شنبه برای نشان دادن اعتراضهای خود در خیابانهای شهرهای مختلف فرانسه حاضر می شوند. این تظاهرات ها نخست مسالمت آمیز بودند اما با دخالت پلیس درگیری های خیابانی را به دنبال داشته است. فرانسه تا به امروز بیش از ده هزار نفر را طی یک سال گذشته بازداشت کرده است. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "جلیقه زردهای فرانسه بی توجه به هشدارها به خیابانها بازگشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلیقه زردهای فرانسه بی توجه به هشدارها به خیابانها بازگشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید