تشریح شرایط سفر و آثار تاریخی در مازندران

به گزارش وبلاگ پیوست، به گفته مسؤولان میراث فرهنگی و گردشگری استان مازندران، شرایط آثار تاریخی و اقامتگاه های این استان مناسب است و اقامتگاه ها با سیستم های گرمایشی دوگانه سوز دایر هستند.

تشریح شرایط سفر و آثار تاریخی در مازندران

به گزارش وبلاگ پیوست شرایط جوی و برودت دما در بعضی منطقه ها ایران، جریان سفر را به ویژه در استان هایی که مسیر مشهد قرار دارند، تحت شعاع قرار داده است، با این حال، معاون گردشگری استان مازندران به ایسنا گفت: تا به امروز گزارشی از مسدودی و خرابی در جاده ها نداشتیم و با زنجیر چرخ ترددها انجام می گردد.

مهران حسنی درباره شرایط اقامتگاه ها برای اسکان مسافران در شرایط اضطراری نیز اظهار کرد: درباره مراکز اقامتی و پذیرایی از سال گذشته به واحدهای اقامتی استان اعلام شد سیستم های گرمایشی را دوگانه سوز نمایند تا بتوانند در مواقعی که گاز شهر قطع شده، با نفت، گازوئیل و گاز مایع، دایر بمانند. بر اساس اطلاعاتی هم که داریم تمام مراکز اقامتی دوگانه سوز شده اند.

او افزود: سهمیه گاز مایع و سوخت به شکل سامانه ای تخصیص می یابد و سال جاری هم تا به امروز مسئله ای با تأمین آن ها نداشتیم و هر واحدی درخواست نموده، این سوخت و گاز مایع به آن ها تعلق گرفته است. در موارد محدودی مسائلی داشتیم که دوگانه سوزی را انجام نداده اند، مانند آشپزخانه های صنعتی که این موارد هم با مدیریت استانداری و فرمانداری و تشکل های بخش خصوصی حل شدند.

ابوالفضل نیکو بیان جانشین معاونت میراث فرهنگی مازندران نیز درباره شرایط آثار تاریخی استان مازندران در شرایط جوی اخیر به ایسنا گفت: در روزهای اخیر و با توجه به شرایط جوی موجود گزارشی از آسیب در آثار تاریخی نداشتیم و یگان های حفاظت در حال سرکشی از این آثار هستند و اگر مسئله ای باشد به ما گزارش می دهند.

او ادامه داد: یکسری از بناهای تاریخی که تحت مالکیت میراث فرهنگی است، پایش دوره ای می شوند، اما تعدادی آثار هستند که در دسترس نیستند و مثلا در کوه و یا منطقه ها صعب العبور قرار دارند، درباره حفاظت از آن ها بر اساس گزارش های یگان حفاظت عمل می کنیم و به آن ها در چندین مرحله آموزش داده ایم که چگون شرایط این آثار را پایش نمایند و مسائل احتمالی ناشی از رطوبت ممکن است چگونه بروز کند. در بازدیدهای دوره ای از این آثار اگر مسئله ای وجود داشته باشد به ما گزارش می دهند و کارشناسان برای آنالیز به محل مورد نظر می روند و اقدامات حفاظتی برای آن ها انجام می گردد.

نیکوبیان گفت: معضل اصلی آثار تاریخی مازندران، رطوبت است، این در حالی است که در منطقه ها کویری بنای تاریخی اگر رها شوند ممکن است تا 200 سال بدون هیچ آسیبی پابرجا بماند، اما برای آثار مازندران معضل رطوبت همواره وجود دارد و اقدامات حفاظتی و پایش برای آثار تاریخی همواره انجام می گردد و فقط به شرایط آب وهوایی بستگی ندارد.

منبع: دنیای سفر

به "تشریح شرایط سفر و آثار تاریخی در مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح شرایط سفر و آثار تاریخی در مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید