تحسین گروه هفت از بایدن بعد از آشوب کامل دوران ترامپ

به گزارش وبلاگ پیوست، یک منبع آگاه به مذاکرات در اجلاس گروه هفت به خبرگزاری رویترز گفت، جو بایدن بر خلاف دونالد ترامپ لحن و رویکردی کاملا متفاوت را در قبال اجلاس گروه هفت در پیش گرفته و اجازه به بحث صریح و شراکتی درباره مسائل جهانی بدون ایجاد آشوبی مختل کننده را داده است.

تحسین گروه هفت از بایدن بعد از آشوب کامل دوران ترامپ

به نقل از خبرگزاری رویترز، این منبع شرح داد: قبلا این اجلاس عادت به آشوب کامل داشت. قبل از این ما تمام وقت عصبی بودیم و تلاش می کردیم که گروه هفت دست نخورده بماند و حالا شما دیگر مجبور نیستید نگران آن باشید.

او ادامه داد: شما می توانید بحثی صریح داشته باشید بدون اینکه مجبور باشید در شروعش بگویید، خیر، روسیه قرار نیست دوباره به گروه هفت برگردد.

این در حالی است که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم پیشتر روز شنبه گفت، آمریکا تحت ریاست جمهوری بایدن مجددا به نام یک رهبر مشارکت کننده جهان آزاد بازگشته است که این نشان دهنده آسودگی خاطر بسیاری از همپیمانان کلیدی آمریکا مبنی بر پایان یافتن آشوب ریاست جمهوری ترامپ است.

همچنین این اظهارات ماکرون مشابه با اظهارات بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس است که روز پنجشنبه بایدن را به نام نسیم بزرگ هوای تازه تحسین کرد.

نه ماکرون و نه جانسون مقایسه مستقیمی میان بایدن و ترامپ به عمل نیاوردند هر چند که هر دوی آنها لحن شراکتی متمایز بایدن را تحسین کردند و مقامها گفتند که بعد از شوکها و تحقیرهایی که ترامپ بارها به تعداد زیادی از همپیمانان اروپایی وارد ساخت، احساس آسودگی خاطر وجود داشته است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "تحسین گروه هفت از بایدن بعد از آشوب کامل دوران ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحسین گروه هفت از بایدن بعد از آشوب کامل دوران ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید