ربات هایی که روی نوک انگشت جا می شوند

به گزارش وبلاگ پیوست، باتری های میکرو پتانسیل باورنکردنی برای تأمین انرژی دستگاه های میکرو، میکروربات ها و دستگاه های پزشکی قابل کاشت دارند. با این حال، تا همین اواخر آن ها بسیار کارآمد نبوده اند، زیرا قدرت کافی نداشتند. اکنون، محققان دانشگاه ایلینوی در اربانا-شمپین یک میکروباتری با ولتاژ بالا ساخته اند که در مقایسه با باتری های موجود بی نظیر است.

ربات هایی که روی نوک انگشت جا می شوند

به گزارش دیجیاتو؛ یکی از مشکلاتی که محققان در توسعه این باتری باید بر آن غلبه می کردند، این بود که با کوچک تر شدن باتری ها، بسته بندی بر حجم و جرم باتری غالب می شد و این امر ناحیه الکترود را کوچک تر می کرد که در نتیجه آن، انرژی و قدرت کمتری به مصرف نمایندگان ارائه می گردد.

برای غلبه بر این مشکل، تیم محققان بسته بندی جدیدی را توسعه داد که از کالکتور های جریان ترمینال مثبت و منفی به عنوان بخشی از خود بسته بندی استفاده می کرد. نتیجه این امر توسعه میکروباتری های کوچکی شد که همچنان ولتاژ عملیاتی بالایی را فراوری می کردند.

محققان خاطرنشان کردند که این فناوری پیشرفته، بخش ها و صنایع بسیاری را گرد هم می آورد. دکتر سونگ بونگ کیم یکی از محققین این مطالعه شرح می دهد:

کار ما شکاف دانایی مکان تلاقی شیمی مواد، الزامات منحصربه فرد فراوری مواد برای پیکربندی های میکرو باتری مسطح با انرژی متراکم و نانو میکروالکترونیک کاربردی که برای راه اندازی ریزمحرک ها و میکروموتور ها به یک منبع برق با ولتاژ بالا احتیاج دارد را پر می نماید.

موارد استفاده این میکروباتری

یکی از موارد استفاده بسیار مهم این باتری ها، می تواند نیرو دادن به میکروربات هایی به میزان حشرات باشد که برای به دست آوردن اطلاعات ارزشمند در طول بلایای طبیعی، مأموریت های جستجو و نجات و در محیط های خطرناکی که دسترسی مستقیم انسان غیرممکن است، کاربرد دارند.

جیمز پیکول یکی از نویسندگان مطالعه از دانشگاه پنسیلوانیا شرح می دهد که ولتاژ بالا برای کاهش بار الکترونیکی که یک میکروربات باید حمل کند، بسیار مهم است. او در ادامه نتیجه گیری می نماید:

این یعنی باتری ها بهبود های سطح سیستم را فراتر از افزایش چگالی انرژی خود ممکن می سازند تا ربات های کوچک بتوانند به نقاط دورتری سفر نمایند یا اطلاعات حیاتی بیشتری را برای اپراتور های انسانی ارسال نمایند.

منبع: فرارو

به "ربات هایی که روی نوک انگشت جا می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات هایی که روی نوک انگشت جا می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید