روش خلاقانه ژاپنی ها برای نابودی ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ پیوست، دانشمندان ژاپنی پیروز شدند با روشی بسیار ساده و بی خطر برای انسان، کووید 19 را نابود نمایند.

روش خلاقانه ژاپنی ها برای نابودی ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ پیوست به نقل از وبلاگ پیوست، محققان ژاپنی اظهار داشتند لایه نازک و کم تراکمی از گاز اوزون می تواند به راحتی ویروس کرونا را نابود کند.

بر این اساس، دانشمندان دانشگاه علوم پزشکی فوجیتای ژاپن اظهار داشتند تحقیقات نشان داده است گاز اوزون می تواند به راحتی باعث از بین رفتن ویروس کرونا گردد. در نتیجه می توانیم از این گاز برای ضدعفونی کردن بیمارستان ها، اتاق های بستری و سالن انتظار به صورت گسترده استفاده کنیم.

دانشمندان ژاپنی اثبات کردند 0/05 تا 0/1 قسمت در میلیون (ppm) از گاز اوزون که در این تراکم برای انسان غیر زیان آور است، می تواند به راحتی کووید 19 را نابود کند. محققان در آزمایش های خود توانستند در مدت 10 ساعت، 90 درصد ویروس های کرونا را در محیط با گاز اوزون رقیق نابود نمایند.

تاکایوکی موراتا، مدیر این تحقیقات اظهار داشت: می توان از این روش برای کاهش آلودگی در سیستم حمل و نقل عمومی بهره گرفت. غلظت پایین گاز اوزون برای انسان زیان آور نیست و می توان از این روش حتی برای محیط های باز نیز استفاده کرد.

گاز اوزون یک نوع از مولکول اکسیژن است که شهرتش به دلیل نابودی عوامل بیماری زا است. پیش تر نیز در آزمایش ها مشخص شده بود گاز اوزون با غلظت بالاتر (یک تا 6 قسمت در میلیون) می تواند ویروس کرونا را نابود کند. با این حال، این غلظت می تواند برای انسان سمی باشد. با این حال، تحقیقات جدید نشان داد غلظت پایین و غیر زیان آور این گاز نیز می تواند کووید 19 را نابود کند.

به تازگی مسئولان دانشگاه فوجیتای ژاپن اقدام به راه اندازی ژنراتور های مخصوص گاز اوزون در اتاق های انتظار و اتاق بیماران برای کاهش آلودگی نموده اند.

پیشتر محققان موسسه فناوری جورجیای آمریکا در مطالعات خود اظهار داشتند گاز اوزون می تواند برای ضدعفونی کردن روپوش، عینک و دیگر ابزار آلات پزشکان در بیمارستان ها مورد استفاده قرار بگیرد.

ژاپن یکی از پیروز ترین کشور های دنیا در کنترل و مدیریت شیوع ویروس کرونا بوده است. تا به امروز نزدیک به 64 هزار تن در این کشور به ویروس کرونا آلوده شده اند که از این میان تنها یک هزار و 200 تن جان خود را از دست داده اند.

منبع: جام جم آنلاین

به "روش خلاقانه ژاپنی ها برای نابودی ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش خلاقانه ژاپنی ها برای نابودی ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید