انتقاد صریح دبیر از بودجه کشتی، در المپیک انتظاری نداشته باشید!

به گزارش وبلاگ پیوست، علیرضا دبیر ظهر امروز بعد از کسب سه سهمیه المپیک در کشتی آزاد که به تکمیل شدن تیم ملی منتهی شد، با اظهار گلایه از بودجه ناچیز کشتی در مقایسه با برنامه های متعدد این رشته گفت: به تمامی مسئولان ورزش و مردم و اهالی کشتی می گویم. کمترین زحمت را من کشیدم و به همه خسته نباشید می گویم. می شد سهمیه های مان در کشتی فرنگی هم 6 عدد شود که امیدوارم با تجربه ای که محمد بنا دارد، در بلغارستان هم آن سهمیه کسب شود.

انتقاد صریح دبیر از بودجه کشتی، در المپیک انتظاری نداشته باشید!

دبیر به مسائل مالی کشتی اشاره کرد و گفت: یک صحبت کلی دارم. با این پول ها و اعتباری که می دهید دیگر نمی گردد کار کرد. نمی گویم وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک که البته یک جاهایی هم به آنها برمی گردد، اما روی سخنم با دولت و مجلس است. کشتی مثل فرش، خاویار، نفت و انرژی هسته ای برای ایران است. با تمام احترامی که برای همه رشته ها قائلم این را می گویم که شما صد را دارید چرا از دستش می دهید؟ به والله با این پول ها نمی گردد کار کرد. آن زمان که این بودجه را می دادید دلار سه هزار تومان بود. شما دارید بودجه دلار سه هزار تومانی را به ما می دهید در حالی که دلار هشت برابر شده و همه هزینه های ما اینجا دلاری است.

رئیس فدراسیون کشتی اضافه کرد: می توانستیم همه سهمیه ها را بگیریم. من به شما محکم می گویم با این اعتبارهایی که می دهید روی کشتی در المپیک حساب نکنید. نه تنها در این المپیک که المپیک های بعدی ما هم دارد خراب می گردد. برای المپیک های 2024 و 2028 باید از الان کار کنیم. رئیس بعدی هم بیاید، من باید برایش زیرساخت آماده کرده باشم. باید نوجوانان و جوانان را برای رئیس بعدی آماده کنم که با این پول ها نمی توانم.

وی با اشاره به اینکه هزینه های ارزی اعزام های اخیر 144 هزار یورو شده، گفت: در همین فروردین ماه 6 اعزام داشتیم. دو تا گزینشی آزاد و فرنگی، دو تا آسیایی آزاد و فرنگی و دو تیم آزاد و فرنگی هم به بلغارستان. ببینید فقط هزینه های ارزی ما چقدر شده است. نزدیک دو میلیارد هزینه بلیت آسیایی و گزینشی شده و بابت بلیت بلغارستان هم 600 -700 میلیون هزینه کرده ایم. همین الان 7 میلیارد از بودجه سالیانه ما رفته است. آقایان! با این بودجه کشتی ما نمی چرخد و کشتی روز به روز خراب تر می گردد. اگر کشتی می خواهید و می خواهید در المپیک پیروز باشد در جیب تان دست کرده و درست و حسابی خرج کنید.

رئیس فدراسیون کشتی در انتها اضافه کرد: رئیس جمهور هم اینجا بنشیند می گویم کشتی با این پول ها نمی چرخد. چون کشتی را دوست دارم اعلام می کنم که 10 مرداد المپیک برای ما شروع می گردد اما با این اعتبارات، کشتی امیدوار به المپیک نباشد. این را از دو سال پیش هم گفتم. حرفی که می زنم خواسته ما از دولت و مجلس است. کشتی برای من نیست، کشتی بِرند جمهوری اسلامی است و وظیفه مجلس و دولت است که از آن حمایت کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "انتقاد صریح دبیر از بودجه کشتی، در المپیک انتظاری نداشته باشید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد صریح دبیر از بودجه کشتی، در المپیک انتظاری نداشته باشید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید